Android Telefonlarda Mesajlar Nasıl Silinir

38982

Android; Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Sistem açık kaynak kodlu olsa da, kodlarının ufak ama çok önemli bir kısmı Google tarafından kapalı tutulmaktadır. Google tarafından ücretsiz olmasının sebebi, sistemin daha hızlı ve çabuk gelişmesi, birçok popüler marka tarafından kullanılması ve bu sayede reklamlarını daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktır. Google, Android sistemi üzerinde çalışan Google Play marketteki oyun ve uygulamalar üzerinde aldığı reklamları yayınlayarak para kazanmaktadır. Android’in desteklenen uygulama uzantısı “.apk”dır.

Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir. Android için halihazırda 1 milyondan fazla uygulama bulunmaktadır. Google Play Store ise, Android işletim sistemi uygulamalarının çeşitli sitelerden indirilebilmesinin yanı sıra, Google tarafından işletilen kurumsal uygulama mağazasıdır. Geliştiriciler, ilk olarak aygıtı, Google’ın Java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek Java dilinde yazmışlardır.

Android cihazlarda bir silme işlemi yapmak istiyorsanız bunu silmek istediğiniz öğenin üzerinde basılı tutarak yaparak silebilirsdiniz.Tabi bu işlem toplu silme olayında özellikle mesajlarda biraz daha farklı olmaktadır.Android cihazlarda özellike S3-S4 gibi yüksek model cihazlarda mesaj silmek istiyorsanız sol dokunmatik bölümüne giriniz daha sonra ise şeritleri sil seçeneğine geliniz ve toplu silmek için en üstte bulunan kutucuğa dokununuz ve sil dedikten sonra tüm mesajların silindiğini göreceksiniz.
Bu işlem sonunda telefonunuzda biraz hızlanma görebilirsiniz.Çok uzun kayıt tuttuğu için ağırlaşmalar olabilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments