Samsung Smart Switch Yedekleme Nasıl Yapılır

9526

Samsung Smart Switch,Samsung markalı telefonlar arasında yedekleme yada veri alışverişi yapabilmenizi sağlayan Windows ve Mac sürümleri de olan kullanışlı bir programdır.Samsung marka cihazlarda cihazda bulunan bilgilerinizi güvenli bir şekilde yedekleyebilen ve bu yedekleri istediğiniz gibi farklı samsung model cihazlara aktarmanızı sağlayan programdır.Smart Switch sayesinde yedeleme işlemlerini kategorilere göre yedekleme yaparak istediğiniz gibi aktarma yapabilirsiniz.

Smart Switch programının aynı zamanda Android Google Play mağazasında uygulaması sayesinde cihazlar arasında bilgi alışverişi sağlayabilirsiniz.Aynı zamanda Smart Switch uygulamasını Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.Smart Switch programı ile yapılabilen işlemler 3 farklı işlemdir.Bunlar Yedekleme, geri yükleme ve Outlook Senkronizasyonu’dur.

Bildiğiniz gibi daha önceden bu gibi işlemleri Samsung Kies programı ile yapabiliyorduk.Zamanla değişim oldu ve Kies programı bu gibi durumlar için yetersiz kalmaya başladı.Bunun yerine daha basit ve sade arayüzü ile kullanışlı bir program olan Smart Switch programı çıkarıldı.Smart Switch programının aynı zamanda Google Play üzerinden ücretsiz uygulaması sayesinde telefonunuz ve bilgisayarınız arasında dosya transferi yapabiliyorsunuz.

1-İlk olarak telefonunuzu yada tabletinizi bilgisayarınıza data kablosu ile bağlayınız ve bilgisayarınızın telefonunuzu tanımasını bekleyiniz.
2-Daha sonra indirdiğiniz ve bilgisayarınıza kurduğunuz Smart Switch programını açınız.
3-Yedekleme işlemi için Smart Switch programının telefonunuzu tanıma işlemi tamamlandıktan sonra yapmak istediğiniz işlemi seçiniz.

yedekleme-programi-indir

4-Buradan 3 farklı işlem yapabilirsiniz.Bunlar Yedekleme, geri yükleme ve Outlook Senkronizasyonu’dur.Yedekle dediğiniz zaman yedekleme işlemi başlayacaktır ve hızlı bir şekilde yedekleme yapacaktır.

samsung-yedekleme

Samsung Smart Switch programı yedekleme işlemini cihazın adına göre bir klasör yaparak otomatik olarak kayıt işlemine başlar.

samsung_geri-yukleme

Geri yükleme işleminde ise son olarak yapılan tüm yedeklemeler görülecektir.Farklı cihazlar arasında yedekleme yaparak geri yükleme yapmak istiyorsanız kolayca arasından seçebilir ve yedekleme işlemini başlatabilirsiniz.

Smart Switch programı ile yapabileceğiniz en son işlem ise Outlook eşitleme işlemidir.Buradan Outlook yani Hotmail hesabınızda bulunan takvim vb. bilgileri eşitleyebilir ve kullanmaya yeni cihazınızdan devam edebilirsiniz.

Özellikle Smart Switch programı cihazınıza format atmak isterseniz yada sıfırlamak isterseniz cihazın tüm yedeğini hızlı bir şekilde alabilir ve cihanızı sıfırlayabilirsiniz.Daha sonra aldığınız yedeği geri yükleyerek devam ettirebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
sinan

teşekkürler