Android Dosya Gizleme Nasıl Yapılır?

50087

Android-Cep-Telefonları-için-Türkçe-Dosya-Şifreleme-Gizleme-Programı-510x300
Bazı konularda da anlattığımız gibi güvenlik ve android cihazlar istediğimizi yaptığımız için bilgisayarda olduğu gibi android cihazlarda da bulunan dosyaları gizleyebiliriz.Yani telefonumuzda bulunan dosyaları birkaç işlem yaparak gizleyebiliriz.İlk olarak telefonumuzun uygulama menüsüne giriş yapıyoruz ve buradan “Dosyalarım” uygulamasını seçiyoruz.

android-dosya-gizleme
Dosyalarım uygulamasına girdikten sonra ise buradan cihaz hafızasına giriş yapınız.Buradan gizlemek istediğiniz dosyaların bulunduğu klasöre buradan giriş yapmalısınız.

dosya-gizlemek-android
Gördüğünüz gibi bazı apk uzantılı dosyalar bulunmaktadır.Gizlemek istediğimizi dosya üzerinde parmağımızı basılı tutarak dokunuyoruz.Açılır menüden ise yeniden adlandır seçeneğine geliyoruz.

android-gizli-dosyalar

Yeniden adlandırmak istediğimiz dosyanın hemen başına geliyoruz ve bir “.” işareti yerleştiriyoruz. Bu işlem sadece tek bir nokta işaretinden oluşmalı ve arada herhangi bir boşluk kalmamalı. Daha sonra “Tamam” butonuna basarak devam etmemiz gerekiyor.

dosya-saklama-android
Bu işlemden sonra adını değiştirdiğimiz dosya gizlenmiş olacaktır.Yeniden bu dosyayı görünür hale getirmek isterseniz Sol dokunmatikten ayarlar ve gizli dosyaları göstere seçeneğini aktif hale getirmemiz gerekecektir.

gizli-dosyalar-ayarlar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments