Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

572

Google firmasının 2005 yılında Inc firmasını almasından sonra son zamanlarda en çok kullanılan mobil işletim sisteminin temellerini atmış oldu.2008 yılında ise ilk adımı atan ve Android 1.0 HTC Dream ile karşımıza çıkan bu cihaz şu anda ise kitkat ismi ile en yaygın işletim sistemidir.Tüm kullanıcıları etkileyen bu yazılım neredeyse Blackberry,Apple,Nokia cihazlar hariç tüm cihazlarda kullanılmkatadır.

Android işletim sistemine ait bir cihazınız varsa işlem konusunda özgürsünüz diyebilirsiniz.Yani anlık olarak yapmak istediğinizi hayal ediniz ve gerek uygulama ile gereksede yazılım bilginiz varsa kendi uygulamanızı yazabilirsiniz ve kullanabilirsiniz.Sistem özelliklerinde ise örnek olarak anlık bir görüntüyü almak isterseniz bile istediğiniz o an yapabilirsiniz.Yani anlık olarak gördüğünüz bir görüntüyü ekran görüntüsünü kayıt edebilir ve uygulamalarla istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

Samsung Cihazlarda Ekran görüntüsü almak
Samsung cihazlarda home tuşu ve güç (telefonu açma-kapama) tuşuna aynı anda basıldığında ekran görüntüsü alınabiliyor.

Sony Xperia Cihazlarda Ekran Görüntüsü Almak
Eğer sony marka android cep telefonunuz varsa ekran görüntüsünü ses düşürme tuşu ile güç tuşuna birlikte basarak alabilirsiniz.

LG Cihazlarda Ekran Görüntüsü Almak
Kullandığınız android cep telefonu lg marka ise, ekran görüntüsünü alırken yine ses düşürme tuşu ile güç tuşuna birlikte basarak gerçekleştiriyoruz.

HTC Cihazlarda Ekran Görüntüsü Almak
Eğer htc android cep telefonu kullanıcıysanız, yine aynı yöntemi kullanacaksınız. Diğer cihazlarda alternatif olmasına rağmen htc için güç tuşu ile home tuşuna aynı anda basılı tutarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. HTC marka android cep telefonlarında başka bir yöntemle ekran görüntüsü alınamıyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments