Facebook’tan Kaydet Yeniliği

245

facebooktan-bir-yenilik-daha
Facebook insanların günlük hayatlarında en fazla zaman geçirdiği alanların başında yer alıyor. Hatta çoğu insan için Facebook tek iletişim kaynağı. Gün içinde çoğu kez beğendiğiniz bir olayı incelemek için vaktiniz dahi olmuyor. Hele ki gün içinde aşırı seviyede paylaşım yapan arkadaş çevrelerine sahipseniz o anda bakamadığınız içeriği daha sonra bulmak neredeyse imkansızlaşıyor.

Facebook haber kaynağında yer alan beğendiğiniz ama o anda inceleme fırsatı bulamadığınız içeriklere daha sonra bakmak üzere yeni bir uygulama geliştirdi. Uygulamanın adı “kaydet”. Kullanıcılar haber kaynağında istedikleri içeriği “kaydet” diyerek daha sonra inceleme fırsatı bulabilecekler.

Kaydet, ilerlyen günlerde Android, iOS ve web ortamındaki kullanıcılar için aktif hale getirilecek. Kullancılar kaydet ile haber kaynağında paylaşılmış müzik, mekan, TV programı gibi içerikleri kaydedip daha sonra bunlara erişim sağlayabilecekler. Kaydedilen içeriklere mobilden ulaşmak isteyenler “daha” sekmesinin altından; webden ulaşmak isteyen kullanıcılar ise ekranın sol tarafına yerleştirilecek bir sekme sayesinde kaydedilen içeriklere ulaşabilecekler.

Çevirim dışı olarak kullanılamayacak olan “kaydet” bu bakımından Instapaper gibi benzer uygulamalardan daha geri ancak Facebook’un bunu ilerleyen süreçte geliştirip geliştirmeyeceği ise tamamen kulllanıcı feed back verilerine bağlı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments