Windows 10 Tüketici Özellikleri Ocak 2015’de Tanıtılacak

255

windows-10-ozellikleri
Microsoft son ürünü olan Windows 10 işletim sisteminin tüketici özelliklerini Ocak ayında tanıtmayı planlıyor. Microsoft gibi bir yazılım firmasının –ki alanında halen lider olduğunu varsayabiliriz- böyle sükse yaratması beklenen bir ürünü için özel bir gösterim hazırlaması beklenen bir durum.
Ocak ayında gerçekleşecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı’nın katılımcılarından birisi olacak olsa da Microsoft’un Windows 10 tüketici özellikleri tanıtımı için bu fuardan sonra ayrı bir basın etkinliği yapacağı şirket içinden gelen bilgiler arasında. Microsoft daha önce verdiği sözde 2015’in ilk aylarında gerçekleştireceği etkinlikle Windows 10 tüketici özelliklerini duyuracağını ilan etmişti ve gelen haberler şirketin sözünü tuttuğunu gösterir nitelikte.
Microsoft Windows 10 tanıtımını San Francisco’da 1 saat süren bir etkinlikle tanıttığını hatırlayacak olursak Windows 10 tüketici özelliklerini tanıtım için daha fazla zaman ayıracağı düşünülebilinir. Microsoft’un burada Continuum adlı yeni dokunmatik ara yüzü de dahil olmak üzere bir çok özelliği tanıtması bekleniyor. Yazılım devi yapacağı etkinlikte Windows Phone ve tabletler dahil Xbox One oyun konsollarına dek bir çok alandaki güncelleştirmeleri de paylaşacak. Zaten Windows 10 PC’lerde, tabletlerde, cep telefonlarında ve Xbox One dahil olmak üzere birden fazla cihaz üzerinde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Anlaşıldığı kadarıyla şirket bu özellikleri duyurmak için bu yıl sonunda harekete bile geçebilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments