YO için 1,5 milyon $

209

Geçtiğimiz hafta itibari ile 2 milyon indirilme sayısına ulaşan mesajlaşma uygulaması Yo adından söz ettirmeye devam ediyor. Çok kısa bir sürede böyle bir rakama ulaşması da uygulamanın gelecek vaad eden tarafına artı olarak yazılıyor elbette.

Yo ilk tur yatırım turunda aldığı yatırım miktarından çok kimlerin yatırım yaptığı ile ön plana çıkmış durumda. Dünyanın en çok ziyaret edilen tekno blogu olan Mashable’ın kurucusu ve CEO’su Pete Cashmore, Çinli Wechat’in sahibleri olan Tencent’in kurucuları Yo’ya yatırım yapan isimlerden sadece bazıları.

Bu isimlerin Yo için yatırım kararı almaları bir çok kimse için öngörülemez bir olay ancak bir çoğu için de Yo için bu isimlerin yatırım yapmış olmaları Yo’nun gelecekte adından daha fazla söz ettireceğinin kesin olduğu.

Elde edilen son 1,5 milyon $ yatırım tutarı ile Yo artık kendine ofis ve yeni yazılım ve geliştiriciler aramaya başladı bile. İş dünyasının saygın isimlerinden Business Insider bu yatırım kararlarından sonra Yo içilen biçilen değeri 5-10 milyon $ gibi gayet ciddi bir rakama çıkarmış durumda.

Yo’dan da söz edecek olursak her türlü bildirime sadece “Yo” diyerek cevap verebildiğiniz bir mesajlaşma platformu. Ki Yo kişisel bilgilerinizi de istemiyor ve bunu da özelliklerinin arasında özellikle vurguluyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments