Instagram’dan “Benzer Kullanıcılar” Özelliği

368

Instagram, fotoğraf paylaşım uygulaması olarak ilk adımını attığı günden bugüne dek hep ilgi odağı, insanlar yemeklerinden gezilerine, aşklarından inanılmaz güzel manzaralara dek her anı neredeyse instagram ile ölümsüzleştiryor diyebiliriz.

Facebook bünyesine dahil olmasından sonra instagram daha fazla yenilik trendinin bir parçası olmuş durumda. İnstagram kimseye herhangi bir açıklama yapmadan “benzer kullanıcılar” özelliğini geçtiğimiz günlerde kullanıma sundu.

Özellikle instagram içerisinde yer alan 50 binin üzerinde takipçisi olan hesaplar takip edildiği takdirde ortaya çıkan benzer kullancılar özelliği platfrom üzerinde daha fazla kullanıcının takip edilmesini ve aynı oranda instagram içerisinde geçirilen zamanın da artmasını amaçlıyor. Ki bu atılan adımların ilerleyen zamanlarda Facebook’un reklam pastasına hizmet edeceğinden şüphe yok. Hele ki instagramın gün geçtikçe daha fazla pazarlama alanına dönüşmesi düşünüldüğünde geliştirilen özelliğin ne kadar yerinde bir adım olduğu görülecektir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments