İlk İnstagram Fotoğrafı

424

instagram_logo_316598854

Dünyanın en hızlı büyüyen sosyal ağlarından olan instagram ilk günden bugüne dek inanılmaz bir büyüme kaydetti. İçerisinde 20 milyardan fazla paylaşıma ulaşan instagram şu anda günlük 6 milyon gibi muazzam fotoğraf paylaşım sayılarına ulaşmış durumda.

İnstagram ilk adımlarını atarken bir çok mecradan tepki çekmişti ancak gelinen noktada tepki sahipleri bile bir instagram kullanıcısına dönüşmüş durumda. Bundan 4 yıl önce hayata geçen instagram insanların fotoğraf çekme alışkanlıklarından daha başka bir çok alana da aynı oranda etki yaptı.

İnstagramın kurucusu olan ve aynı zamanda halen CEO görevine devam eden Kevin Systrom ilk instagram fotoğrafını 4 yıl önce, 4 Temmuz 2010 tarihinde yaptı. İlk instagram fotoğrafı Kevin Systrom’un kız arkadaşının ayaklarının önüne yatmış bir Golden Retriever cinsi köpeği göstermekteydi. Fotoğraf Amerika’nın California eyaletinin Baja kentinde çekilmişti. Nerden nereye demeden edemiyor insan. Dileriz böyle adımlar ve başarı öyküleri ülkemiz içinden de çıkar.

files

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments