iTunes 12.0

252

iTunes
Apple denilince herkesin aklına elbette kalite ve sadelik gelmekte. Şirket bunu yıllar içinde yarattığı vizyonla tüm kullanıcılarına ulaştırmayı başarmış durumda. Elma logosunun sosyal çevrelerdeki etkisini küçümsemek neredeyse imkansız.

Apple önümüzdeki süreçte bir başka yenilik olan OS X 10.10 Yosemite Beta sürümünü kullanıcılara dağıtacak. Yeni sürüm ile birlikte bir çok yeniliğin de kullanıcıların kullanımına sunulacağı kesin. Bu alanlardan bir tanesi de yenilenmiş bir iTunes.

Apple bu sefer iTunes 12.0 versiyonu daha sade ve kolay anlaşılır bir tasarımı tercih etmiş. Kullanıcıları iTunes 11.3 versiyonunu hatırlayacaktır bu defa Apple daha sadelikten yana tavır almış durumda. Yeni iTunes logo olarak da alıştığımız mavi renkten daha farklı olacak; yeni logo pembe ve turuncu arasında değişen renk tonlarında gelecek.

Sade ve basit iTunes 12.0 menü tasarımı olarak da kullanıcıları zorlamayacak bir tasarıma sahip olacak. Ekranın sol tarafında yer alan bir sütuna yerleştirilen film, TV, müzik gibi sekmeler küçük ikonlarla gösteriliyor.

iTunes’in aksine iTunes logo ve tasarımını korumaya devam edecek gibi görünüyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments