Samsung Galaxy S5 Format Atmak

374

Bilgisayarlarda olduğu Android işletim sistemine sahip cihazlarda zaman zaman kasılmalar yada yavaşlamalar olabiliyor ve sorunlar yaşayabiliyoruz.Tabi sadece bu kasılmalar sistemsel değil aynı zamanda zararlı dosyalardan da olabiliyor.Bu gibi durumlarda sistemi yeniden kurmak yerine tüm cihazı sıfırlamak yani format atarak kurulum yapmamız gerekmektedir.Tabi kurulum işlemi bilgisayarlarda olduğu gibi değil sadece bilgilerimizi yedekleyerek belirli tuşlara basarak sıfırlama yapmak işlemidir.

Yukarıdaki durumun dışında birde desen kilidi yada ekran şifresini unutma yada hatalı girme durumlarında sıfırlama yani format atma işlemi yapılmaktadır.Eğer cihazınızın desen kilidi unuttuysanız yada hatalı girdiyseniz sıfırlama yaparak cihazı kullanıma açmalısınız

Bu işlem için iki farklı yöntem uygulayabiliriz.Bunlardan biri *2767*3855# yaparak işlemi devam ettirerek sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.

İlk olarak telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses açma, kilit ve home tuşlarına aynı anda basın ve ekrana android logosu gelene kadar basılı tutun.

Android logosu ekrana geldikten bir kaç saniye sonra seçenekler çıkacaktır.

Sonrasında ses kısma tuşu yardımıyla ekranda seçeneklerden ”Wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine gelin ve kilit tuşuna basarak onay verin.

Vereceğiniz onay sonrasında ekrana teyit amaçlı ”YES” ve ”No‘ şeklinde seçenekler gelecektir, tekrar aynı şekilde ses kısma tuşu ile ”Yes – delete all user data” seçeneğinin üzerine gelip kilit tuşuna basarak onay verin.

Yapacağınız bu işlemlerden sonra ekrana en başta açılan seçenekler gelecektir.

Şimdi telefonda biriken gereksiz ön belleği silmek için aynı tuşlar yardımı ile ”Wipe cache partition” seçeneğinin üzerine gelin ve onay verin.

Son olarak seçeneklerin en üstünde yer alan ”Reboot system now” seçeneğinin üzerine gelip onay verin.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments