Samsung Galaxy Note Edge İnceleme

593

Berlin’ de düzenlenmiş olan Samsung’ un en yeni telefonu Samsung Galaxy Note Edge büyük ilgi görmüştür. IFA 2014 kapsamında tanıtılan bu yeni ürün şimdiden adından sıkça söz ettirmeye başladı.  Uzun zamandır herkesin beklediği bu büyük adımı atan Samsung firmasının çıkarmış olduğu bu telefon Galaxy Note 4’ün hemen hemen bütün özelliklerini siz teknoloji severlere sunuyor.  Hepimizin alıştığı telefonlardan ayrılan bir diğer göz alıcı özelliği ise normal Quad HD ekranın sağ tarafında bulunan 160 piksellik alan.

Ayrıca  sol elinizle tutulduğunda parmak uçlarınıza denk gelen sağ kenarın dokunmatik olması da telefon dünyasında ki en yeni gelişmelerden biri olarak adlandırılıyor. Dikey bir şekilde tutulduğunda sağ tarafta yatay bir şekilde tutulduğunda ise üst tarafta kalan alan uygulamaları kullanırken muhteşem bir seyir zevki ve elinizden bırakamayacağınız dakikalar yaşatmaya geliyor. Samsung un bu yepyeni telefonunun özellikleri bununla da sınırlı kalmıyor. Hayal dünyanızın elverdiği ölçüde istediğiniz her şeyi bu akıllı mı akıllı telefonla gerçekleştirme imkanı sunuyor. Bu yeni teknoloji harikası ürün ile yapabilecekleriniz sınır tanımıyor. Her geçen gün yeni bir özelliğini öğrenecek ve kullanmaya doyamayacaksınız. Çok yakın bir zamanda da buraya özel uygulamalar geliştirmek için gerekli olan kiti geliştiricilerle paylaşacak ve bunun sonucunda video oynatım tuşları veya sosyal ağlar kavisli ekranı daha kullanışlı ve herkesin anlayabileceği yolları keşfetmenizi sağlayacak. Ayrıca telefon kilitliyken de saati gösterebilen akıllı ekranıyla zahmet çekmeden tıklama derdi olmadan istediğiniz zaman saati görebilecek ve zamanı rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Daha önce Samsung markasını tanıyan, bilen teknoloji severler bu telefonla sınırların ötesinde bir haz yaşamaya hazırlanıyor. Teknoloji her geçen gün yeni buluşlarla şaşırtıyor.

Bir telefon imkansız dediğiniz her şeyi ancak bu kadar imkanlı kılabilir. Samsung sizleri sınırları zorlamaya ve müthiş bir teknolojiyi deneyimlemeye davet ediyor. Özelliklerini sizde çok merak ediyor ve bu telefonla ilgili merak ettikleriniz varsa internetinizi kullanarak bu mucize telefon hakkında bir şeyler öğrenebilir, öğrendikçe daha çok şaşırabilirsiniz. Biraz da teknik özelliklerinden bahsedecek olursak Galaxy Note 4’ün boyutlarına oranla 3.8 mm daha geniş ve 2.2 mm daha kısa olan bu teknoloji dehası ürün, 3.000 mAH bataryasıyla sizlerin beğenisine sunulmaya hazırlanıyor. Bu teknoloji harikası cihazla tanışmak için sabırsızlandığınız ve de ilk fırsat ta denemek istediğinizden kuşkum yok. Exynos 5433 veya 2,5 GHz Snapdragon 805 kullanan bu muhteşem cihaz, grafik yongasıyla da işlemcisine göre 600 MHz hızında çalışan Adreno 420 ya da Mali-T760 GPU’sunu kullanıyor.

İki ayrı modelle sizlerle tanışmayı bekleyen bu cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği ise herhangi bir kesinlik taşımıyor fakat çok fazla beklemeye gerek kalmadan bu ürünle tanışacağımızı düşünüyorum. Ayrıca hakkında bilgi vermeye çalıştığımız Samsung Galaxy Note Edge’  nin 16 mp arka kamerası, ön kamerası ise 3.7 mp çözünürlüğüyle sizlerin karşısına çıkmak için gün sayıyor. Samsung firması tanıttığı bu yeni telefona Amiral Gemisi adını veriyor ve telefonun sağlayacağı başarıdan oldukça emin görünüyor. Bende bir teknoloji çılgını olarak bu telefonu gerçekten çok merak ediyorum. Cihazın saymakla bitiremeyeceğimiz özelliklerinden bir tanesi de Exynos işlemcili Note 4’ün çekirdek hızı ve kullanılabilir çekirdek sayısının 8 çekirdek 4 ü A53 4 ü a57 çekirdeği ve 64 mimari desteği  olması. Ayrıca telefon suya ve toza karşı dayanıklı olma özelliğiyle de zor şartlarda tam verim vaat ediyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments