Samsung Galaxy A7 2017 Güncelleme

1479

Samsung Galaxy A7 (2017) SM-A720F Yazılım Güncelleme
Son zamanlarda Samsung firmasının en çok satan cihazları arasında J serisi olan cihazlar yer aldı. Özellikleri ve fiyatı bakımından kullanıcılarının gözdesi olan cihaz Galaxy A7 2015, Galaxy A7 2016, Samsung Galaxy A7 2017 olarak kullanıcıları ile buluşturuldu. Bildiğiniz gibi Güncelleme ve yazılım gibi durumlarda Samsung firması biraz geriden gelmektedir. Bunun nedeni ise farklı olarak çok cihazı var ve hangi birine çıkaracak gibi düşünebiliriz.
olarak açıklandı. Yani Android 7.0 Nougat güncellemesi gelecek görünüyor ama biraz geç olacak diyebiliriz. Peki farklı bir ülkenin yazılımını kullanmak mümkün mü yada güncelleme işlemini nasıl yapabiliriz onu görelim.. Biz bu işlemi OTA güncellemesi olarak değil program üzerinden ODIN ile yapmak istiyoruz. Yani farklı bir ülkeye ait olan ROM dosyasını cihazımıza yüklemek istiyoruz.

1- Cihazımıza ilk olarak indirdiğimiz ROM dosyasını açıyoruz ve ODIN programında PDA bölümüne tanımlıyoruz.
2- Daha sonra ise Samsung Samsung Galaxy A7 (2017) SM-A720F telefonumuzu Download Mode alıyoruz.
Peki bu download mode işlemi nasıl yapılır onu görelim….
– İlk olarak cihazınızı kapatınız.
– Daha sonra ise resimdeki gibi “Ses Kısma + Güç + Ev” hepsine basarak ekrana Warning uyarısı gelene kadar işleme devam ediniz.
– Warning uyarısı ekranına geçmek için ise Ses Açma tuşuna basınız ve Download Mode menüsüne gelmiş olacaksınız.

3- Download Mode bölümüne aldıktan sonra data kablosu ile telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz ve Start demeniz gerekiyor. Bu sırada cihazın hiçbir bağlantısını kesmiyoruz ve işlemin bitmesini bekliyoruz. Kısa süre sonra işlem OK olacaktır ve bitecektir. Bu işlem bittikten sonra cihazımıza mutlaka bir sıfırlama yapmalısınız.

Samsung Galaxy A7 (2017) SM-A720F Format Atma İşlemi
İlk olarak telefonu kapatın.
– Telefon kapalıyken ses açma, kilit ve home tuşlarına aynı anda basın ve ekrana android logosu gelene kadar basılı tutun.
– Android logosu ekrana geldikten bir kaç saniye sonra seçenekler çıkacaktır.
– Sonrasında ses kısma tuşu yardımıyla ekranda seçeneklerden ”Wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine gelin ve kilit tuşuna basarak onay verin.
– Vereceğiniz onay sonrasında ekrana teyit amaçlı ”YES” ve ”No‘ şeklinde seçenekler gelecektir, tekrar aynı şekilde ses kısma tuşu ile ”Yes – delete all user data” seçeneğinin üzerine gelip kilit tuşuna basarak onay verin.
– Yapacağınız bu işlemlerden sonra ekrana en başta açılan seçenekler gelecektir.
– Şimdi telefonda biriken gereksiz ön belleği silmek için aynı tuşlar yardımı ile ”Wipe cache partition” seçeneğinin üzerine gelin ve onay verin.
– Son olarak seçeneklerin en üstünde yer alan ”Reboot system now” seçeneğinin üzerine gelip onay verin.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ali

http://www.samsung.com/tr/support/newsalert/100061 GÜNCELLEME TARİHİ YİNE DEĞİŞTİ BUYRUN LİNKİ ARKADAŞLAR A7 2017 BEKLEMEYE DEVAM