Daha Güvenli Twitter için “Anti-Rahatsızlık Butonu”

283

 

Dünyanın en büyük mikro blog platformu olan sosyal ağ Twitter yakında hangi Twitter kullanıcı hesaplarının engelli olduğunu gösteren yeni bir sayfa ile birlikte, küfürlü faaliyet raporu sağlayacak bazı yeni özellikler ve araçları tüm kullanıcılara sunacak.

Twitter’dan yapılan açıklamada günde 500 milyondan fazla tweetin atıldığı Twitter’ın daha fazla mobil dostu bir platform haline getirilmesi için çalışma yapıldığına dikkat çekilmiş. Bununla ilgili olarak tweet sonuçlarını ve hastaglarla ilgili raporlamaların daha kolay şekilde incelenebilmesinin yolunu açacak gösterimler üzerinde durulduğu vurgulanan noktalar arasında. Ayrıca şirket atılan tweetler ve Twitter hesapları ile ilgili olarak daha hızlı yanıt sürecini devreye sokmak için yeni sayfaları kullanıma sunacağını da duyuruyor.

Twitter.com üzerindeki ayarlar bölümünde yeni bir sayfa menüsü ile hangi kullanıcıların hesabının engellendiğini gösterilecek.Ayrıca engellenen bu hesapların kullanıcının profiline tekrar erişmesi mümkün olmayacak. Şimdilik bu güncelleştirme sadece belirli bir grup Twitter kullanıcısı için aktif durumda ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm kullanıcılar için kullanılabilir olması bekleniyor.
Tüm bu güncellemeler ile birlikte Twitter kullanıcıları ek kullanıcı denetimleri, iyileştirmeler, rahatsız edici hesaplar için raporlama ve diğer prosedürlere sahip olacaklar.

Kaynak:Twitter

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments