Samsung Galaxy Grand Prime İnceleme

5732

samsung galaxy prime
Samsung firması hergeçen yeni bir cihaz ile karşımıza gelen firmanı yeni cihazı ise Samsung Galaxy Grand Prime olarak duyurdu.Aslında diğer cihazlara göre büyük bir farklılık göstermiyor diyebiliriz.Yani işlemci,ram gibi fiziksel özellikleri diğer cihazla göre çok değişmiş görülmüyor.Zaten Samsung cihazların fazla kullanıcılar içinde geniş bir yelpaze sunmasına neden oluyor.

İlk olarak kullanıcılarının en çok baktığı yada dikkat ettiği özelliklerden biri olan ön Kamera yani selfi kamera yada bizim bulduğumuz ismini ile özçekim kamerası olarak yüksek bir kamera eklemiş olmasıdır.Samsung firması halen devam eden selfie modu ile kullanıcılarını düşünerek bu modele yüksek çözünürlükte bir kamera eklemiş.Bu yeni cihazda 5MPbir önkamera bulunuyor.Bu özelliği ilede samsungun en iyi ön kameraya ship cep telefonu olma konumuna getiriyor.

25977787
Diğer özellikleri ile pek bir farklılık göstermiyor demiştik. Snapdragon 400 yonga setiyle ve 1GB RAM ile geliyor. 5 inç’lik qHD ekranı, ekranın 5.25 inç 720p ekranlı Galaxy Grand 2’ye göre geriye gittiğini gösteriyor.

Depolama durumunda da diğer cihazlardan bir farkı yok yani 8GB dahili depolamaya ve microSD kart ile genişletilebilme olanağına sahip olan telefonda kullanılan işletim sistemi ise Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle gelecek.
Arka Kamera olarak ise 8MP 3264 x 2448 pixels,,otofocus özelliği ve flash desteğide bulunuyor. 1080p video kaydı yapabilen arka kameraya sahip olan cihazda, 5 MP’lik ön kamera bulunuyor. 8.6 mmkalınlığında ve 156 gram ağırlığında olan cihazın bataryası 2600mAh pil gücünde.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments