Android Lollipop 5.0.1 Yayınlandı

3227

android-yeni-surum

Google’ın  tüm platformlarda fırtına gibi esen mobil işletim sistemi Android 5.0 Lollipop henüz tamamen piyasaya yayılmamışken Google bugün Lollipop 5.0.1 versiyonunu yayımladı.  Versiyon öncelikle  Android geliştiriciler platformu olan AOSP yani açık kaynaklı kod proje merkezinde ve Nexus sayfasında  görücüye çıktı.

Eğer Nexus 7 (2013) Wi-Fi, Nexus 9 ya da Nexus 10 sahibi iseniz güncelleştirmeyi buradan  indirebilirsiniz.  Diğer cihazların sahipleri de, kaynak kodu buradan alarak güncellemeyi indirebilirler. Ancak birçok Android kullanıcısının üreticilerinin güncellemeyi  yayınlamasını beklemek daha doğru bir karar olacaktır.

Android 5.0.1 güncellemesi beklendiği gibi büyük değişiklikler sunmuyor.  Ama az sayıda kullanıcıyı etkileyen sinir bozucu fabrika  ayarlarına sıfırlama hatasını düzelttiğini söyleyebiliriz.  Önceki haftalarda Android 5.0.1 Lollipop güncellemesinin Android Wear’a ilişkin güncellemeler de getireceği söylensede şimdilik bu konuda net bir şey söylemek zor. Ama gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Son zamanlarda piyasadaki mobil işletim sistemlerine gelen hızlı güncellemeler yeni bir olay değil. Hatırlarsanız Apple da iOS işletim sisteminin son versiyonu olan  iOS 8 hatalarını düzeltmek için iOS 8.1 güncellemesini yayınlamıştı.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

teşekkürler