Google Plus “Pinleme Butonu”

375

 

google plus pin butonu

Google birçok alanda lider pozisyonda olabilir. Ancak tamamen sınıfta kaldığı bir nokta varsa ki bu kesinlikle Google+. Bu alandaki etkinliğini bir türlü yeterli seviyede geliştirmeyen Google sosyal ağlardan sağlanan reklam pastasından da böylece feragat etmiş durumda. Facebook’un reklam gelirleri aslında Google’ın nasıl bir hata yaptığını gözler önüne serer nitelikte. Dünyanın en büyük mobil işletim sistemine sahip Google eğer bu kullanıcıları ortak bir sosyal platformda bir araya getirme şansını tepmeseydi belki de bugün Google çok daha farklı bir konumda olabilirdi.

Google sonunda Google+ için yeni ama sosyal ağlar için eski bir özelliği devreye soktu “pinleme butonu”. Kullanıcılar artık profillerine giren insanların görmelerini istedikleri bildirimleri pinleyerek profillerinde en üstte gösterebilecekler. Bu özellik kullanıcılar açısından oldukça yararlı olan bir özellik; duyurmak istediğiniz bir gönderiniz mi var pinleyin gitsin, tatile çıkıyorsunuz ama tüm arkadaşlarınıza da tek tek söylemek zor mu?, tatil planınızı profilinizde pinleyin ve sayfanıza giren her kişi pininizi görsün ve sizden haberdar olsun. Basit değil mi? Keşke Google, Google+ için biraz daha çaba sarf etseydi.

Özellik şu anda web platformunda ve Android tabanlı cihazlara da uyumlu. iPhone desteği için ise çalışmalar devam ediyor.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments