YouTube Material Design Güncellemesi

393

Google son yeniliği Material Design ile birlikte şirketin bütün uygulamalarını yeni baştan yaratıyor. Sırasıyla bir çok uygulama Google tarafından Material Design güncellemesine kavuşturulurken sırada Google’ın en çok kullanılan 2.büyük servisi YouTube var. Bugün itibari ile YouTube Material Design’a kavuştu.

YouTube Material Design güncellemesi1 (Custom)   YouTube Material Design güncellemesi (Custom)

YouTube beklenildiği gibi Material Design yeniliğine kavuştu. Material Design ile birlikte YouTube artık eskisinden olduğundan çok daha şık ve işlevsel bir tasarıma sahip. Yuvarlak Google avatarınız dahil kendinizi rahat hissetmeniz için her şey baştan aşağı yenilenmiş.

Değişiklikler derseniz;
YouTube’un imzası canlı kırmızı marka renk, tam yükseklikte ana menü sayfası ve temiz bir beyaz arka planda, sekmeli araç çubuğu bulunmaktadır. Ayrıca YouTube kanallar burada özenli bir dikkat almış, renkli yeni kanal tasarımlarına bayılacaksınız. Tabi ki YouTube 6.0 Google’ın ürün simgelerinin geri kalanı ile uyumlu hale gelen, çok yeni bir başlatıcı simgesini de beraberinde getiriyor. Güncelleştirme ayrıca YouTube ‘a daha gelişmiş arama filtreleri getiriyor. Herkes isin geçmişte ne aradığını bulmayı sağlayan çok hoş bir ilave.

YouTube Material Design güncellemesi şu anda belirli kullanıcılar için aktif olsa da tüm Android kullanıcıları için birkaç gün içinde yayınlanmış olacak.

YouTube Material Design güncellemesi2 (Custom)YouTube Material Design güncellemesi4 (Custom)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir