Avea inTouch 4 (Android 5.0 Lollipop) Güncellemesi

958

Avea inTouch 4 SD kart ile Android Lollipop güncellemesi adımları,

  • Yazılım Güncellemesi sırasında tüm veriler silineceğinden mutlaka cihazın yedeği alınmalıdır. Cihazın içindeki tüm verilerinizi mutlaka yedeklemeyi unutmayın.

   

   • Pil seviyenizin en az %50 ve üzeri olmasını (batarya ikonunun yeşil renkte olmasını) sağlayınız. Eğer pil düzeyi bundan az ise öncelikle cihazınızı şarj ederek en az bu seviyeye gelmesini sağlayınız. Güncelleme işlemi sırasında cihazınızı şarja takmayınız. Bu bir takım bilgi kaybına veya cihazınızın donmasına sebep olabilir.

    

    • Update.zip” isimli dosyayı indirin ve bilgisayarınıza kaydedin. Dosya ismi “update.zip” olarak kalmalıdır. Lütfen dosya ismini değiştirmeyin.

     

     • SD kartınızı bilgisayara takın ve “update.zip” dosyasını SD kartınıza kopyalayın. Dosya SD kartta Ana dizine kopyalanmalıdır.

      

      • Cihazınızdaki SIM kartı çıkarınız. İndirdiğiniz “update.zip” klasörünü isminin ve boyutunun hafıza kartına(SD kart) kopyaladığınız ile uyumlu ve aynı olduğunu doğrulayınız. Güncelleme işleminde SD karttaki verileriniz de silinir, bu yüzden dosyalarınızın yedeğini almanızı, mümkünse güncelleme işlemi için boş bir SD kart kullanmanızı tavsiye ederiz.

       

       • SD kartınıza “update.zip” dosyasını kopyaladıktan sonra telefonanızda bulunan SD kart yuvasına kartı yerleştirin. Ardından aşağıdaki yolu izleyerek cihazımızı SD kart ile güncelleyeceğimiz menüye ulaşabilirsiniz. Ayarlar>Telefon Hakkında>Sistem Güncellemeleri>Hafıza Kart Güncellemeleri butonuna tıklayıp açılacak onay ekranında “OK” butonuna bastıktan sonra cihaz kapanıp güncelleme işlemini başlatacaktır. Güncelleme işlemi bitince cihaz kendisini açacaktır. Eğer cihazınız “update.zip” isimli klasörü bulamaz ise hata verecektir. Klasörü hafıza kartınızın ana dizinine kopyaladığınızdan emin olunuz.

        

       • Güncelleme işlemi 4-5 dakika kadar zaman alır. Eğer cihazınız bu süre içinde açılmaz ise tekrar güncellemeyi deneyiniz. Eğer cihazınız yine açılmaz ise teknik servisiniz ile irtibata geçiniz.
       Subscribe
       Bildir
       guest

       3 Yorum
       En Yeniler
       Eskiler Beğenilenler
       Inline Feedbacks
       View all comments
       ali pala ahıskalı

       elinde bu romdan olan varmı acil lazım ?

       sinan baba

       aga buldun mu bende bulamadım telefonda wp bile kullanamıyoruz

       İZZET

       OKADAR ARAŞTIRDIM DOSYA HİÇ BİR YERDE YOK. SİZDEDE YOK