Samsung Galaxy Note 4 Duos Format Atma

460

Bildiğiniz gibi son zamanlarda en çok kullanılan elektronik cihazlarda akıllı telefonlar ve tabletler.Daha önce ise bilgisayarlar olarak devam ediyorduk. Bilgisayarlarımızı çok kullandığımız için genellikle yazılımsal sorunları yüzünden sorunlar yaşayabiliyorduk ve canımızı sıkabiliyordu.Artık en çok kullanılan cihazlar akıllı cihazlar olduğu için arıza yapma olasılıkları daha çok artıyor ve sorunlarımız artıyor diyebiliriz.

Peki Android cihazımıza format atmak istersek yada sıfırlamak istersek neler yapabiliriz yada nasıl sıfırlama yapabiliriz onu görelim..

Bu işlem için iki farklı yöntem uygulayabiliriz.Bunlardan biri *2767*3855# yaparak işlemi devam ettirerek sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.

android_s3_mini-format_atma

İlk olarak telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses açma, kilit ve home tuşlarına aynı anda basın ve ekrana android logosu gelene kadar basılı tutun.

Android logosu ekrana geldikten bir kaç saniye sonra seçenekler çıkacaktır.

Sonrasında ses kısma tuşu yardımıyla ekranda seçeneklerden ”Wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine gelin ve kilit tuşuna basarak onay verin.

Vereceğiniz onay sonrasında ekrana teyit amaçlı ”YES” ve ”No‘ şeklinde seçenekler gelecektir, tekrar aynı şekilde ses kısma tuşu ile ”Yes – delete all user data” seçeneğinin üzerine gelip kilit tuşuna basarak onay verin.

Yapacağınız bu işlemlerden sonra ekrana en başta açılan seçenekler gelecektir.

Şimdi telefonda biriken gereksiz ön belleği silmek için aynı tuşlar yardımı ile ”Wipe cache partition” seçeneğinin üzerine gelin ve onay verin.

Son olarak seçeneklerin en üstünde yer alan ”Reboot system now” seçeneğinin üzerine gelip onay verin.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments