LG Rekor Peşinde

226

lg-rekor-kırdı

LG Android ekosistemi içerisinde yer alan üreticiler arasında Samsung’un gölgesinde kalmış gibi bir görünüm sergilerken işler tam tersine döndü. Samsung’un son modelleri ile istediği trendleri yakalayamaması ve yeni modellerindeki özellikler ile kullanıcıları açık bir şekilde etkilemede sorunlar yaşaması direkt oalrak Koreli teknoloji devi LG’nin ekmeğine yağ sürdü diyebiliriz.
Teknoloji devi Optimus G modelinden bu yana dek sürekliği arttırdığı Pazar payını şimdilerde iyice arttırmış durumda. 2014 ikinçi çeyrek rakamlarının açıklanması ile birlikte LG’nin geçen yılın aynı dönemine göre mobil cihazlarının satışlarında %24 gibi ciddi artış gösterdiği gözlendi. LG sadece ikinci çeyrekte 14.5 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş durumda.
LG 2014 yılı 2.çeyreğinin geride kalması ile birlikte 3.5 milyar $ gibi muazzam ciro rakamlarına ulaşmış durumda. LG’nin bu başarısında şirketin mobil birimine verdiği ve geliştirdiği teknolojinin büyük bir etkisi var. LG Optimus G modelinden bu yana kullanıcılarını ve Android işletim sistemini tercih edenleri etkilemeyi başarıyor. Ki bu özelliği ile bu kadar rekabet içeren bir ortamda bu başarısı büyük bir takdiri hak ediyor denilebilir.
LG 2014 2.çeyrek itibari ile 83.4 milyon $ net kâr elde etmiş durumda. Gelir bazında da şirket aynı dönem için geçen yılla kıyaslandığında %16’lık bir artış sağlamış.
LG bu rakamları yeni G3 modellerinin piyasaya sürülmesi ve indirimlerle daha da ileri seviyelere katlayacak gibi görünüyor. Bakalım yıl sonu sonuçları neler gösterecek.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments