Turkcell Vodafone Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

96572

Turkcell Vodafone Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

     Farklı operatörler için farklı TL transferi seçenekleri bulunmaktadır. Yazımızda yerli operatörler arası ve operatör içi TL transferi bilgileri yer almaktadır.

Avea

   Avea hatlı kişilere TL transfer edebilmek için 9235 numarasını arayın. Müşteri temsilcisi sizi TL transferi için adım adım yönlendirecektir.

Bir başka yöntem de kısa mesajla TL transferidir. TL istediğiniz numarayı yazın bir boşluk bırakın, istediğiniz miktarı yazın ve 9233’e kısa mesaj olarak gönderin. Bu sayede TL talebiniz karşı tarafa iletilir, karşı tarafın onaylaması talep ettiğiniz TL hattınıza yüklenir.

TL siz karşı tarafa göndermek istiyorsanız, kısa mesaj ile TL göndermek istediğiniz numarayı yazın bir boşluk bırakın. Transfer etmek istediğiniz TL miktarını yazın 9235’e kısa mesaj atın. TL sizin hattınızdan kesilip, karşı tarafa aktarılacaktır. Faturalıysanız, belirttiğiniz miktar faturanıza yansır. Mesajı gönderdikten sonra bir onay mesajı alacaksınız. Bu mesajı E yazarak cevapladığınız takdirde, hattınızdan kesilen TL, karşı tarafa yüklenecektir. (Gelen onay mesajı, 30 dakika içerisinde cevaplanmazsa işlem iptal edilir.) Online işlemler ile de TL isteyebilir ve gönderebilirsiniz.

Turkcell

Turkcell TL transferi için üç farklı birim ile hizmet sunmaktadır. İsterseniz, 532’yi arayarak müşteri temsilcisinden yardım alarak, transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci bir seçenek olarak da Turkcell’in internet sitesi hizmetinizde. http://www.turkcell.com.tr/ adresine gittikten sonra, sağ üst köşede bulunan Giriş bağlantısına tıklayın. Turkcell müşteri şifreniz ve telefon numaranız ile giriş yapın. (Şifrenizi bilmiyorsanız Sifre yazıp 2222’ye kısa mesaj atın.) Hesabım menüsüne tıklayın. Sol tarafta bulunan “TL İşlemleri” bağlantısına tıklayın. Buradan “TL Transfer” seçeneğini tıklayın. Bu bölüm ile Turkcell’in resmi sitesinden online olarak TL transferi yapabilirsiniz.

Üçüncü olarak kısa mesaj ile TL gönderme yapabilirsiniz. Başında sıfır olmadan TL göndermek istediğiniz numarayı yazın bir boşluk bırakın sayı ile transfer etmek istediğiniz miktarı yazın ve 8888’e gönderin. Onay mesajını cevapladıktan sonra transfer işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Vodofone

   Vodofone TL transferi için 7038 numarasını ücretsiz arayıp, hızlı bir şekilde TL transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da https://www.vodafone.com.tr/MyVodafone/myvodafone.php?pageId=KontorTransfer bağlantısına tıklayarak, online olarak TL transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments