Geleceğin Bisikleti Denny

1103

bisiklet-denny

Günümüz teknolojisinin ilerlemesine ve yükselmesine ne derece şahit oluyorsunuz bilinmez ancak bu ilerlemenin baş döndürücü bir hıza sahip olduğu su götürmez bir gerçek. bugünkü gelinen nokta o kadar hızlı ki 60’lardaki uzay yarılı bile bunun yanında solda sıfır kalır. Gün geçmiyor ki teknolojinin el atmadığı veya değiştirmediği bir alan olmasın.

Yenilikler sadece sözde kalır bir yapıda da değil ayrıca. Geliştirilen teknolojiler tamamen insanlığın yararı için üretilir hale geldi ki öncesinde bu gelişmeler sadece askeri bir amaç taşıyordu.

Bisiklet icat olduğu günden bugüne dek hayatlarımızı kolaylaştıran yapısı ile hepimizin hayatında önemli bir alana sahip. Kolay kullanılabilen yapısı, yakıt gerektirmeyen fiziksel yapısı, çevre dostu olması gibi yüzlerce özelliği ile başlı başına bir cankurtaran. Dünya nüfusunun aşırı hızlı yükselmesi de hesaba katılacak olursa mega şehirlerin trafik problemi için tam bir ilaç denilebilir.

Yıllardır neden daha iyi getirilmediği veya özelliklerine niçin herhangi bir yenilik eklenmediği tartışıladursun Samsung’un ardından bu basit ama çok işlevsel bisiklet artık daha da ileri bir seviyeye taşınmak üzere. Geleceğini bisikletinin sahibi Oregon Manifest tam da düşünülen ama bir türlü hayata geçirilmeyen özellikleri geleceğin bisikleti olarak lanse edilen “DENNY” de hayata geçirmiş.

İşte geleceğin bisikleti olan DENNY’den satırbaşı özellikler:

– yokuş kalkış desteği (herhangi bir motorlu araçtan neden geri olsun ki)
– elektrik gücünden sağlanan pedal desteği
– otomatik vites
– kendiliğinden kilitlenebilen direksiyon ( kilit taşıma derdine son)

Fiyatı henüz belirlenmemiş olan DENNY, 2015 yılında satışa sunulacak. Aşağıdaki videoda DENNY’ye kısa bir göz atmanız mümkün. Gelecek insanlık için daha iyi bir dünya olabilir kim bilir.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Fatih

Bu bisikleti nasıl tedarik ederiz