Vestel Akıllı telefonu Venus İnceleme

1104

 

Vestel’den yerli akıllı telefon serisi Venus

Mobil dünya öylesine büyük bir pazar ki yerli firmalarımız dahi bu alana adım atmak zorunda kaldılar. Kar ve getiriler burada elbette belirleyici faktör ancak yerli firmalardan bu gibi gelişmeleri görmek gurur verici.

Turkcell’in T50 marka telefon modelinden sonra yerli akıllı telefon furyasına katılan son marka Vestel oldu. Ekranlarda sürekli reklamı dönen, nasıl bir telefon olacağı merak konusu olan tasarımı ödül almış Vestel Venus akıllı telefonu IFA 2014 tüketici etkinliğinde tanıtıldı.

%52 oranında yerli üretim ürünü olan Venus akıllı telefon serisi Vestel’in Avrupa pazarına açılmasını sağlayacak bir diğer kaynak olarak düşünülebilir. Venus serisi telefonların fiyatları 649 TL ile 899 TL arasında değişiklik gösterirken 23 Eylül’de satışlara başlanacak.

Venus akıllı telefon serisi 5 farklı modelden oluşuyor ve kendi içlerinde farklı özellikleri mevcut. İnç bazında bir sıralama yapıldığını söylersek 4.5 inç ile 5.5 arasında değişen 5 model var. Siyah ve beyaz renk modeli seçilebiliyor.

En gelişmiş model olan Venus 5.5 V den bazı detaylar ise şöyle:

-13 MP arka kamera
-5.5 inç genişliğinde 720×1280 çözünürlüğe sahip HD IPS ekran
-1.2 GHz Qualcomm 4 çekirdekli işlemci
-1 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza alanı
-Android 4.4 KitKat versiyonu.

Vestel Venus akıllı telefon serisi aynı Samsung’da olduğu gibi Vestel ürünü diğer akıllı ev aletleri ile etkileşime geçebilecek. Bu alanda kullanıcılar için Samrt Center ve Smart Remote özellikleri kullanıma sunuluyor. Vestel Cloud ise kullanıcılara 10 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor.

Piyasada çok fazla dişli rakib varken rüzgar Vestel’den yana da eser mi bilinmez. Bekleyelim ve görelim…

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments