Samsung Galaxy S4 Mini İnceleme

616

Hızla gelişen bir dünyada hızla da iletişim ağı gelişmektedir. Ve bunu sonucu olarak bizim iletişim araçlarımızın en başında gelen telefon, özelliklede cep telefonları da büyük bir sıçrama göstermiştir. Ve hızla gelişmeye devam etmektedir. Özellikle akıllı telefonlar ile ilgili ciddi bir talep ve buna bağlı olarak üretim vardır. Birçok büyük iletişim şirketleri birbirlerinin ardı sıra sürekli yeni telefonlar tanıtmaktadır. Samsung bu şirketlerden biri ve gerçekten birçok akıllı telefon tanıtımında ve üretiminde bulundu. Samsung s4 mini adında bir telefon çıkaralı baya bir zaman oldu. Ama kalitesi ile hala kullanım alanı oldukça geniş büyük bir kitlenin kullanımına sahip bir telefon.

Samsung s4 mini öncelikle dış görünüm olarak mükemmel bir izlenim bırakıyor. Elinizle çok rahat bir şekilde kullanabilmektesiniz. Renk olarak birçok farklı renklere sahiptir. Sizin kişisel zevkinize kalmış. İleri düzey bir yapım aşamasından sonra kullanmanın bir keyif olacağını bilmelisiniz. Rahatlıkla her yerde kullanabilirsiniz. Şeklinden olduğu kadar da hafifliği de size bu imkânı sağlamaktadır. Yaklaşık 105 gram ağırlığında olan telefon elinize herhangi bir zorluk vermeden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Teknik olarak da gerçekten çok üst düzey bir bilgi sistem ağına sahiptir. Genel uyarak android işletim sistemine sahiptir. 4.2 şeklinde bu da telefona hız ve kalite bakımından bir adım öteye taşımaktadır. İşlemci hızı olarak 1.7 GHz vardır. Yani kullanım amacına göre hızlı bir telefon sayılmaktadır. Ram olarak 1.5 GBlık bir büyüklüğe sahiptir. Hızının asıl kaynağı raminden gelmektedir. Hafıza olarak yani dâhili bellek olarak 8GB bir boyuta sahiptir.

Yani birçok programı ve yahut oyunu rahatlıkla indirip kurmanıza olanak sağlamaktadır. Çift çekirdek özelliklidir. Buda Yine telefonun hızına ve kalitesine katkıda bulunmaktadır. Teknik özelliklerine ek olarak bağlantı özelliklerini de sayacak olursak 3G destekli bir telefondur. Ve artı olarak Wİ-fi özelliğiyle kablosuz internet kullanımını desteklemektedir. Bütün bunların yanı sıra yanınızda herhangi bir wi-fi ya da internet paketiniz yoksa başka bir cihaza bağlanma gibi özelliğe sahiptir. Yani bağlantı olarak her koşulda sizin internetten sosyal ağlardan kopmanızı engelleyebilmektedir. Şeklinden bahsettik ama ekran özelliklerinden de bahsetmek lazım ekran boyutu 4.3 inç olarak belirlenmiş kullanımına göre oldukça verimli bir boyut ve çözünürlük. 16milyon renk çözünürlüğüyle her şeyi canlı gibi göstermektedir size. Herhangi bir görüntü karışıklığına düşmemektesiniz bu sayede. Kamera olarak hem ön hem de arka kameraya sahiptir. Ön de 2 megapixellik bir kameraya sahiptir.

Telefonun zaten 3G destekli olduğu için görüntülü görüşme ayrıcalığına sahip olduğundan ön kameranın iyi olması senin görüşmelerine kalite katmaktadır. Daha net bir görünüm elde etmektedir. Arka kamera olarak 8 megapixele sahiptir. Buda size fotoğraf ve video çekimleriniz için iyi bir çözünürlük ve kalite sağlamaktadır. Odaklanmaya sahiptir kameralarda, bunların dışında telefona özgü birkaç sensor eklenmiştir. Hareket sensoru, ışık, yakınlık gibi sensorlara sahiptir.

Genel hatlarıyla telefonun özelliklerine değindik. Ve sonuç olarak telefon kullanım amacına göre her yaştan insan için uygun özelliklere sahiptir. Bu telefon size büyük kolaylıklar sunmaktadır. Ve imkânlar vermektedir. Bunlardan en önemlisi internet kullanımı konusunda dünyanın bu kadar büyümesi iletişim ağının bu kadar yoğun olması sizi böyle bir telefona sahip olmaya itmektedir. kullanıcıları için avantaj sağlayan akıllı telefonlar arasında kendine has, farklı bir konuma sahiptir. Son olarak fiyat durumuna da değinirsek orta halli herkesin sahip olabileceği telefonlar arasında görünmektedir. Bunu kendi durumuma göre değil genel olarak telefon fiyatlarına bakarak söylüyorum. Çünkü piyasa yüksek rakamlarla dolup taşmış durumda bu duruma alışamayan kullanıcılar da bu tür seçeneklere yönelmelidir. Kanımca kullanım amacınıza göre alıp rahatlıkla işinizi halledebileceğiniz bir telefon samsung s4 mini.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments