iPad Air 2 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

706

 

Bildiğiniz gibi sonbahar ile tüm büyük firmalar ardı arkası kesilmeyen yeni cihazlarını piyasaya çıkarmaya ve duyurmaya başlar.Bu cihazlara son olarak eklenen cihaz ise İpad Air 2 olarak Apple etkinliğinde duyruldu.Her zamanki gibi piyasaya yeni hava katan Apple firması cihaz detayları ve özellikleriyle dikkatleri üstüne çekmeye devam ediyor.

Cihazın ilk dikkat çeken yani 6.1 mm olan kalınlık değeri diyebiliriz.Daha önceki İpad modellerinden daha ince bir yapıya sahip olan bu cihaz eski cihazdan rekoru devir alıyor.Diğer bir özelliği ise ekran kalitesi diyebiliriz.İpad Air 2’nin ekran yansıma durumu.Dieğr İpad lere göre %56 daha az yansıma sağlamaktadır.Buda açık havada kullananlar için yeni bir avantaj haline geliyor.

İşlemci olarakda İphone 6 ve İphone 6 Plus ile aynı işlemci adını taşıyan A8X işlemciye sahip olan İpad telefon modeline göre daha farklı bi yapıya sahip görünüyor.İkinci jenerasyon 64 bitlik işlemciye sahip olan yeni ipad işlemci içerisinde 3 milyar transistör barındırmaktadır.Bir çnceki modele görede %40 daha fazla iş yani 2.5 kat daha hızlı çalışmaktadır.

Cihazın bir diğer dikkat çeken özelliği ise en son çıkan iPhone modellerinde görmeye alıştığımız TouchID’ye sahip olması. Parmak okuyucu olarak nitelendirilen bu sistem sayesinde artık iPad modelleri daha güvenli ve daha kişisel bir deneyim sunacak.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments