Samsung Galaxy J7 Prime Yazılım Güncelleme

Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F Yazılım Güncelleme
Son zamanlarda Samsung firmasının en çok satan cihazları arasında J serisi olan cihazlar yer aldı. Özellikleri ve fiyatı bakımından kullanıcılarının gözdesi olan cihaz Galaxy J7 2015, Galaxy J7 2016, Galaxy J7 Prime ve son olarak duyurulan Galaxy J7 2017 modeli ile seriye devam ediyor. Bildiğiniz gibi Güncelleme ve yazılım gibi durumlarda Samsung firması biraz geriden gelmektedir. Bunun nedeni ise farklı olarak çok cihazı var ve hangi birine çıkaracak gibi düşünebiliriz. Planlanan güncelleme olarak ise yeni sistem güncellemesi Samsung Galaxy J7 Prime: 15 Ekim 2017
olarak açıklandı. Yani Android 7.0 Nougat güncellemesi gelecek görünüyor ama biraz geç olacak diyebiliriz. Peki farklı bir ülkenin yazılımını kullanmak mümkün mü yada güncelleme işlemini nasıl yapabiliriz onu görelim.. Biz bu işlemi OTA güncellemesi olarak değil program üzerinden ODIN ile yapmak istiyoruz. Yani farklı bir ülkeye ait olan ROM dosyasını cihazımıza yüklemek istiyoruz.

Son güncelleme olarak ise 6.0.1 geldi ve diğer ülkeler gibi bizde yeni güncelleme olan Android 7.0 Nougat yazılımını bekliyoruz.

1- Cihazımıza ilk olarak indirdiğimiz ROM dosyasını açıyoruz ve ODIN programında PDA bölümüne tanımlıyoruz.
2- Daha sonra ise Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F telefonumuzu Download Mode alıyoruz.
Peki bu download mode işlemi nasıl yapılır onu görelim….
– İlk olarak cihazınızı kapatınız.
– Daha sonra ise resimdeki gibi “Ses Kısma + Güç + Ev” hepsine basarak ekrana Warning uyarısı gelene kadar işleme devam ediniz.
– Warning uyarısı ekranına geçmek için ise Ses Açma tuşuna basınız ve Download Mode menüsüne gelmiş olacaksınız.

3- Download Mode bölümüne aldıktan sonra data kablosu ile telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz ve Start demeniz gerekiyor. Bu sırada cihazın hiçbir bağlantısını kesmiyoruz ve işlemin bitmesini bekliyoruz. Kısa süre sonra işlem OK olacaktır ve bitecektir. Bu işlem bittikten sonra cihazımıza mutlaka bir sıfırlama yapmalısınız.

Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F Format Atma İşlemi
İlk olarak telefonu kapatın.
– Telefon kapalıyken ses açma, kilit ve home tuşlarına aynı anda basın ve ekrana android logosu gelene kadar basılı tutun.
– Android logosu ekrana geldikten bir kaç saniye sonra seçenekler çıkacaktır.
– Sonrasında ses kısma tuşu yardımıyla ekranda seçeneklerden ”Wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine gelin ve kilit tuşuna basarak onay verin.
– Vereceğiniz onay sonrasında ekrana teyit amaçlı ”YES” ve ”No‘ şeklinde seçenekler gelecektir, tekrar aynı şekilde ses kısma tuşu ile ”Yes – delete all user data” seçeneğinin üzerine gelip kilit tuşuna basarak onay verin.
– Yapacağınız bu işlemlerden sonra ekrana en başta açılan seçenekler gelecektir.
– Şimdi telefonda biriken gereksiz ön belleği silmek için aynı tuşlar yardımı ile ”Wipe cache partition” seçeneğinin üzerine gelin ve onay verin.
– Son olarak seçeneklerin en üstünde yer alan ”Reboot system now” seçeneğinin üzerine gelip onay verin.

Kimler Neler Demiş?

20 Yorum - "Samsung Galaxy J7 Prime Yazılım Güncelleme"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Memo
Ziyaretçi

J7 prime yurtdisi aldim turkiye romu atarsam bugun gelecek olan 7.0 alabilirmiyim

Özgür Uygun
Yönetici

Knox sayacı artmazsa telefonunuzda sonra çıkan güncellemeleride otomatik alabilirsiniz.

Mehmet Ali
Ziyaretçi

Videolu detayli anlatim olursa güzel olacağını dusunuyorum

İzzethan kaşi
Ziyaretçi

benim sürümüm G610F
Güncelleme almadı daha Gelicekmi bu serie
Yardımcı olursanız sevinirim

ilhan söyler
Ziyaretçi

Hocam j7 prime G610F modeli kullaniyorum sammmobile sitesinde hindistan romunu yuklesem telefonda bi sorun olurmu acaba ? Sammobilenin Paylastigi hindistan romu ile benim romun yapi numarasi ayni degil ??

Özgür Uygun
Yönetici

Hindistan haricinde yakın ülkeleri deneyin. İngiltere, Fransa veya Rusya gibi. Türkiye’ye ait cihazların son kısmında Q harfi bulunuyor genellikle. 920FQ gibi

Erdinç YanargilE
Ziyaretçi

Cihazından Pusula. 360 derece ve zaman ayarlı resim çekme vb. Ozellilker bulunuyor.Yeni yazılım guncellemesinde bu özellikler de eklenirse memnuniyetim daha da artacak….Selam ve sevgiler

Burak
Ziyaretçi

Pusula eklenemez
Pusula içi telefonda özel bir sensot olması gerekiyor ve bu sensörde j7 prime da yok

wpDiscuz