IMEI Sorgulama Kayıt Bulunamadı Ne Demek

5156
IMEI Sorgulama Kayıt Bulunamadı

IMEI Sorgulama Nedir
Her cep telefonuna ait eşsiz üretimi sırasında verilen genelde nokia ve samsung cihazlar için 35 ile başlayan 14 haneli olmak üzere cihaza yazılan bir numara vardır.Bu numara ile cihazın hani model ve markaya kayıt olduğunu gösteren bir numaradır.”International Mobile Equipment Identity”nin (“Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği”) kısaltılmış hali olan IMEI kodunu telefonunuzun kutusunda ve garanti belgelerinizde görebilirsiniz.
14 haneli olan bu sayı cihazın iemi kodu 2 haneli bir SV koduyla 16 onalık hanye çıkabilir.Bu numaralar sayesinde birçok soruna karşı engele olabilirsiniz.Eğer çalınma cihaz çalınır ise bu numarayı gereken mercilere başvurarak işlem yaptırabilirsiniz.

IMEI Sorgulama Kayıt Bulunamadı Ne Demek
IMEI Sorgulama yaptığınız zaman karşınıza aşağıdaki görselde olduğu gibi Kayıt Bulunamadı ibaresi çıkabilir. Bu genelde eski model cihazlarda daha çok karşınıza gelebilir.. Bu cihazlarda düşmeden yada farklı bir sebepten dolayı imei numarası kaybolabilir ve cihaza hattınızı taksanız bile sim kartınızı okumayacaktır yani şebeke çekmeyecektir. Bu gibi durumlar için ilk olarak cihazın faturası ile birlikte satın aldığınız yere başvuru yapılması ve işlem yapılması gerekmektedir.

IMEI Sorgulama Kayıt Bulunamadı Ne Demek

Diğer bir durum ise teknik servis yardımı alarak işlem yaptırabilirsiniz. Tabi bu işlemi size önermiyoruz son zamanlarda olan olaylar yüzünden başınız derde girebilir ve sorun yaşayabilirsiniz.

Bu tarz olayları yaşamamak istiyorsanız genel olarak ilk yapacağınız işlem faturalı cihaz satın almanız olacaktır ve güvenilir yerlerden cihaz satın almalısınız.. Eğer faturasız ve kaçak cihaz satın alırsanız bu kapanmaları çok fazla yaşayabilirsiniz. Diğer bir durum ise 2. el cihaz satın alırken bu tarz durumları imei sorgulama sitesi olarak e-devlet üzerinden sorgu yaptırmanız ve o şekilde cihazı satın almalısınız. Tabi bu işlemleri mutlaka cihazı satın alacağınız kişinin kimliğini ve bir belge karşılığında satın almanızda fayda var..

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir