Samsung Galaxy J7 Pro Format Atma

506

Samsung Galaxy J7 Pro Format Atma
Son zamanlarda çıkan akıllı telefonlarda ve tabletlerde bilgisayarlarda olduğu gibi bir işletim sistemi var ve belirli yazılım hataları ile karşımıza gelmektedir. Bunlar genelde android işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan olduğu için birçok işlemi bu sistemler üzerinde işlemler yapabiliyoruz. Bu işlemlerden çok kullandığımız işlem ise hard reset yani cihazda format atma işlemidir. Format atma işleminde cihaz üzerinde bulunan tüm bilgiler silinir ve cihaz ilk günkü durumuna geri dönüş yapar. Bu işlemden sonra ise cihazda tüm ayarlarda sıfırlanır ve sıfırdan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Peki Android cihazlarda format nasıl atılır onu görelim..
1- İlk olarak cihazınızı kapatınız yada bataryası varsa sökülen bir batarya ise bataryayı çıkartınız ve 3-5 saniye bekleyiniz ve tekrar bataryanızı takınız.
2- Cihaz üzerinden Orta Tuş ve Ses Açma tuşuna basınız ve daha sonra On-Off tuşuna yani açma kapatma tuşuna yani 3 tuşa birden basınız. Kısa süre sonra ekranda Samsung logosu geldiği zaman Açma ve Kapatma tuşunu bırakınız.
3- Karşınıza Recovery Mod gelince tuşları bırakınız
4- Rescovery Mode üzerinden ses kısma ve ses açma tuşunu kullanarak hareket edebilirsiniz ve On – Off tuşu ile onaylayınız..
5- Ekrandan Wipe Data/Factory Reset bölümüne geldikten sonra onay işlemini yapabilirsiniz.
6- Bu işlem tamamlandıktan sonra ise Reboot System Now bölümüne geliniz ve son olarak onaylayınız.

Ayarlar bölümünden yapılan format atma işlemi

Diğer bir sıfırlama işlemi ise Ayarlar bölümünden yapılan sıfırlama işlemdir.. Bu işlem ise ayarlar bölümünden Yedekle ve Sıfırla bölümüne giriş yaparak sıfırlama yapabiliriz. Bu işlem diğer işlem gibi değildir ve yazılımsal sorunlar bu işlemden sonrada devam edebilir. O yüzden size tavsiyemiz tam bir sistem sıfırlama yaparak Hard Reset yapmanızdır.
Not : Bu işlemden önce ise mutlaka cihazda bulunan Google hesabı ve Samsung hesabınıza ait bölümden çıkış yapınız.. Eğer şifrelerinizi bilmiyorsanız mutlaka çıkış yapınız.
Format işleminden önce yapmanız gerekenler
– Cihazınızın şarj durumunu ayarlayınız ve en az yüzde 50 durumunda format atma işlemine başlayınız.
-Format atma işleminden önce cihazda bulunan bilgileriniz alabiliyorsanız mutlaka yedekleme yapabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments