YotaPhone 2 Dünyayı Sallamaya Hazırlanıyor

443

Akıllı telefonlar son yılların en büyük teknolojik yeniliklerinden. Artık onlarsız bir hayat dahi düşünülemez durumda. Piyasayı onlarla takip ediyor, sağlık değerlerimizi onlarla ölçüyor, kitaplarımızı onlar üzerinden okuyor, filmleri bu akıllı cihazlarla izleyip yine bu akıllı cihazlarla işlerimizi yapıyoruz. Ve bu cihazlar sınır tanımaz bir hızla gelişmeye devam ediyor.

Her ne kadar süper hızlı bir gelişme gösterseler de akıllı telefonlarında kusurları yok değil elbette. Yeni çıkan uygulamalarla ve gelen güncellemelerle birlikte giderek artan depolama alanı ve RAM sorunları, bir türlü çözüm bulunamayan şarj tüketimi ve batarya ömrü sorunları… Sundukları özelliklere bakış böyle sorunlara bir türlü çözüm getirilmemesi de ayrı bir ironi olabilir. Ancak tüm bu sorunlara bir çözüm yolu bulunmuş olabilir. Rusya’da üretilen yeni bir telefon modeli tüm bu sorunlara farklı bir seçenek yoluyla çözüm üretmişe benziyor.

YotaPhone 2

YotaPhone 2 önceki günlerde satışa sunuldu. İçerdiği özellikler şimdiden teknoloji dünyasını hayretler içinde bırakmış durumda. YotaPhone’nun en büyük özelliği ana ekranın yanında telefonun arkasında yer alan e-ink ekran. Bu ne işe yarar derseniz eğer şarj sorununuzun bittiği anlamına gelen cevapla karşılaşıyorsunuz. E-ink ekran 5 güne kadar şarj ömrünün uzamasından daha bir çok alanda telefon etkin özellikler kazandırmış.

YotaPhone 2 teknik özellikler şu şekilde sıralanabilir:

Android 4.4.3 işletim sistemi
– 2,2 GHz hızında Qualcomm Snapdragon 800 işlemci
2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama hafızası
– kablosuz şarj desteği ile birlikte 2.500 mAh gücünde batarya (telefon boyutuna göre oldukça iddialı)
– Bluetooth 4.0 ve NFC teknolojisi
Full HD Amoled 5 inç Gorilla Glass 3 ekran
e-ink ekran 4,7 inç büyüklüğünde; 960×540 piksel çözünürlüğe sahip
– Arka yüzdeki e-ink ekranı beş güne kadar pil kullanım zamanı sunuyor.

Aşağıdaki videoda YotaPhone 2 ye ait ilk izlenim videosunu izleyebilirsiniz.

YotaPhone 2 Rusya merkezli bir telefon olmasının yanı sıra Avrupa üzerinden satışa sunulacak. Hatta ilk olarak İngiltere üzerinden £555’dan satışa sunulmuş durumda . İlerleyen günlerde diğer Avrupa ülkelerinde de satışa sunulacak.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments