Samsung Galaxy S7 Odin ile Yazılım Yükleme

7588

Burada yapacağımız işlem yeni bir yazılım yada işletim sistemini yenilemek için yapılan bir yöntemdir.Tabi sadece bunlar için değil aynı zamanda yazılımsal bir hata ile karşılaşırsanız tekrar bir kurulum yapmanızı sağlayacaktır.Genel olarak Samsung Kies ile yapılan bir yöntemdir.

İlk olarak bilgisayarınıza Odin ile güncelleme işlemine başlamadan önce gerekli dosya ve programları indirmemiz gerekmektedir.
1-ODİN – Odin3_v3.10.6
2-Gerekli olaran Firmware dosyaları – Gerekli olan dosyaları ise http://www.sammobile.com/firmwares/ bölümünden indirmelisiniz ve üye olmanız gerekmektedir.
3-Cihaz için Driver dosyaları..Driver dosyaları için aynı zamanda Samsung Kies programını indirirseniz bilgisayarınız gerekli dosyaları ayarlayacaktır. USB_Drivers_1.5.27.0

Cihazımızı Download Mode olarak ayarlamamız gerekmektedir.Cihaz kapalı iken Ses Kısma + Menü + Power tuşlarına basılı tutun Yeşil ekran gelince Ses Açmaya bir kere basınız.

Daha sonra ise cihazımızı data kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz ve Odin programını açıyoruz.Odin programı için ise http://www.sammobile.com/firmwares/ üzerinden indirdiğimiz uygun dosyaları yüklememiz gerekmektedir.

İndirmiş olduğunuz dosyaların içerisinde PDA bölümüne yükledikten sonra yapmanız gereken tek işlem Start demek olacaktır.Star dedikten sonra kısa süre sonra yükleme işlemi bitecektir.Siz yukarıdaki görselde görülen yerlere hiçbir şekilde ellemeyiniz ve yükleme işleminin bitmesini bekleyiniz.

Yükleme işlemi sonrası Galaxy S7 açılış ekranda kalıyorsa, telefonunuz kapatıp Recovery moduna (Ses Açma + Home + Güç tuşuna basılı tutun, Galaxy S7 logosu ekrana gelir gelmez tuşlara basmayı bırakın) alın. Karşınıza çıkan menüden Wipe Data Factory Reset seçeneğine ses kısma tuşu yardımıyla gelin ve Güç tuşuna basın. İşlemi onaylamak için YES seçeneğini seçin. İşlem tamamlandıktan sonra “Reboot System Now” seçeneğine gelin Güç tuşuna basarak telefonu yeniden başlatın.

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ozan

sammobile den indirdim ama rar dosyasının içinde 5 tane dosya çıktı hepsini mi yerleştircem daha önce çok attım tek dosya cıkıodu bunda 5 ?

ozan

indirdiğimiz klasörde 4-5 tane dosya çıkıyor rar dan onlardan sadece pda olanı mı ekleyeceğiz birde birleşmiş milletler yazılımı kurmak istiyorum işlemci farklılıgı flan yoktur demi btu ile türkiye arasındaki modellerde ??