Samsung Galaxy Note 4 Özellikleri Çıkmaya Başladı

769

note4-samsung-nezaman-cikacak
Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 4 yani en büyük amiral gemisinin eylül ayında çıkaracağını duyurmuştu.Şimdi ise telefon aait özellikler uzak doğu ülkerinde konuşulmaya hatta reklamlarıda çıkmaya başladı.Erafone’un internet sitesinde listelenen akıllı telefon, ülkenin para birimiyle 9.499.000IDR’lik fiyat etiketi taşıyor. Bu miktarın yaklaşık olarak 817 $’a denk geldiğini söyleyebiliriz.

Cihaza ait bazı özellikler fazlayıla belirginleşmiş durumda.Android 4.4.3 KitKat olarak listelenmekte. Üreticinin önceki modelde olduğu gibi, Note 4′ü de iki farklı çipset içeriğiyle sunacağı söyleniyor.Birinci model, dört çekirdekli 2,5 GHz Krait işlemcili Qualcomm Snapdragon 805 çipsete sahip olacak. İkinci versiyonun ise, Samsung’un Exynos 5 Octa çipsetinden istifade edeceği söyleniyor. Exynos’lu modelin 8 CPU çekirdeğinden 4′ü 1,3 GHz’lik Cortex-A53, geri kalan 4′ü ise Cortex-A57 olarak listelere adlarını yazırıyorlar.

Erafone’un ilan ettiği diğer özellikler, bu iki modelinde 4GB RAM ve 16/32/64 GB dahili hafıza seçeneklerine sahip olacağını ortaya koyuyor. Samsung’un klasikleşmiş microSD yuvasının 128GB ek depo alanına izin verdiği de yine bu sayfadaki bilgiler arasında yer alıyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments