Türk Telekom Hattımın Son 2 Hanesini Değiştirmek İstiyorum

13845

Türk Telekom Hattımın Son 2 Hanesini Değiştirmek İstiyorum
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Avea ile Türk Telekom adını Türk Telekom olarak devam etmeye karar aldı ve artık Türk Telekom olarak karşımızda olacak. Tabi neredeyse tüm ayarlar yada kullanılan servisler değişmeyecek ve kullanılacaklar. En çok yapılan işlemlerden biriside diğer operatörler olsun Türk Telekom olsun numara değiştirme işlemidir. Kullanıcılar genel olarak numara değiştirme işlemini bilmediği için genel olarak yeni hat satın almaktadırlar ve fazlasıyla numara kirliliği olmaktadır. Bu gibi durumlar ortadan kaldırmak için ise Türk Telekom hattınızın son hane numaralarını değiştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Yani ister son 2 hanesini yada 4 hanesini değiştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise yazımızda mevcuttur.

Faturalı Hatlar için Numara Değişikliği
22 Ekim 2015 itibari ile numara değişikliği işleminin ücreti faturalı hatlar için KDV ve ÖİV dahil 20TL’dir.. Bu ücret yeni numara için gönderilen ilk faturaya yansıtılır.
Hat alındıktan sonra ilk fatura kesilmeden numara değişikliği yapılırsa numara değişikliği ücreti eski numaraya çıkan faturaya yansıtılır.
Numara değişikliği işlemi Avea Müşteri Hizmetleri, Avea Bayileri, Online İşlem Merkezi aracılığıyla bir fatura döneminde 1 kez yapılabilir.
22 Ekim 2015 itibari ile numara değişikliği işleminin ücreti faturalı hatlar için KDV ve ÖİV dahil 20TL olacaktır.
Faturasız Hatlar için Numara Değişikliği
12 Kasım 2015 itibariyle, işlem ücreti vergiler dahil 20 TL’dir. İşlemin gerçekleşmesi için hatta işlem tutarı kadar bakiye TL bulunması yeterlidir.
Faturasız hatlar için numara değişikliği işlemi ayda 1 kez yapılabilir.
Numara taşıma işlemi ile Avea’ya gelen müşterilerimiz, 6 aylık süre sonrasında numara değişikliği yaptırabilirler.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments