StoreDot Flash Batarya ile 30 Saniyede Şarj

344

android-batarya
Teknolojinin sürekli olarak ne kadar ilerlediğinden ve hayatımızda ne kadar çok alanda bizlere kolaylık sağladığını her fırsatta belirtiyoruz. Ancak bazı noktalar var ki teknolojik ilerleme nedense bu alanlarda gelişmiyor ya da gelişim yavaş.

Akıllı telefonlar artık hayatımızın doğal bir parçası olan eşyalar. Onlarsız bir anımız geçsin istemiyoruz. Akıllı diye tabir ettiğimiz bu cihazlarımız öyle hızlı enerjilerini tüketiyor ki onlara verdiğimiz “akıllı” terimi neredeyse anlamsızlaşıyor. Bugün baktığınız zaman birçok akıllı telefon üreticisinin batarya ömrünü ve kalitesini arttırmaya çalıştığını görüyoruz. Amper sayısı arttıkça bataryalarında boyutu büyüyor telefonlarında ki bu ortaya hiç hoş bir görüntü çıkarmıyor.

İsrail merkezli bir firma olan StoreDot geliştirdiği yeni şarj yolu ile tüm dünyada büyük bir sorun haline gelen telefon şarj problemine çözüm bulmuş olabilir. Bu çözümde nano teknoloji ürünü materyallerden yararlanıldığını söylemek de fayda var. [tps_header]Şirket ürettiği nanodot-tabanlı akıllı telefon bataryası ile 30 saniye içinde akıllı telefonların tamamen şarj edilebileceğini  iddia ediyor.[/tps_header] StoreDot tarafından üretilen Nanodot şimdiye kadar keşfedilen ilk biyo-organik nanokristal olma özelliğini de taşımakta. Boyutu sadece 2 nanometre olan bu çok fonksiyonlu Nanadotlar içerisinde yer alan biyoorganik peptit molekülleri sayesinde akıllı telefonların kullanım şekilleri değişebilir. Burada geliştirilen nanokristal pil protitipindeki teknoloji ile günlük hayatta kullandığımız birçok alanda işlerin değişeceğini söylemek mümkün.

Sözün özü SteroDot firması geliştirdiği nanokristal özelliklere sahip bataryayı 30 saniye gibi inanılmaz derecede kısa bir sürede şarj edebiliyor. Şimdi tüm bu şarj etme teknolojisinin diğer büyük teknoloji alanlarına da taşındığını düşünün; anında şarj edilebilen elektrikli arabalar mesela, gelecek şimdiden muazzam gözüküyor…

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments