Beklenen iPad Pro Geliyor

452

Apple artık tamamen teknoloji piyasasında dominant bir pozisyonda, dünya neredeyse tamamen Apple ürünlerine göre şekilleniyor diyebiliriz. Apple 2014 yılındada yine büyük bir yükselişe imza attı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile tam bir fenomen haline geldi. Geçtiğimiz günlerde şirketin piyasadaki hisse değeri 700 milyar $’ı bularak tarihi bir rekora imza attı. Apple belkide ilk trilyon dolarlık şirket olacak önümüzdeki yıllarda.

Kullanıcıların merakla beklediği iPad Pro ya da hayranların isimlendirmesi ile iPad Air Plus’a ait detaylar ortaya çıkmaya başladı. 12.02 x 8.69 x .27 inç ölçülerinde, 305.31mm x 220.8mm x 7mm boyut özellikleri ile beklentileri karşılıyor ve ve şimdiye dek üretilmiş olan en büyük iPad olacak. İlk gelen haberler tabletin 12.9 inç boyutunda olacağı yönündeydi ama Mac Otokara ‘dan gelen ikinci rapor tabletin 12.2 inç LCD ekranlı olacağını söylüyor.

ipad plus

iPad Pro A9 işlemci ile gelecek. iPad Pro iOS 8 işletim sistemi yüklü olarak lanse edilecek. Apple bölünmüş ekran multitasking de dahil olmak üzere, iPad Pro lansmanı ile birlikte  iOS 8 için bazı yükseltmeleri  tanıtmayı planlıyor olabilir. Bölünmüş ekranda çoklu görev iOS 8’in çıkışında hazır değildi, ama Apple üzerinde çalıştığı iddialarından yola çıkarak iOS 8.2 veya iOS 8.3 güncellemelerinde bölünmüş ekran özelliği gelebilir.

Yükseltilmiş işlemci ile birlikte yeni tablet geliştirilmiş stereo ses ve tasarımı, varolan iPad Air 2 ve iPad mini benzer görünebilir. Böyle bir izlenim yaratmak için çift üst ve alt hoparlörlerin olduğu söyleniyor. iPad Pro, muhtemelen ultra ince şasi ve dar yan çerçeveler dahil olmak üzere geçerli iPad’de bulunan tasarım ögelerinin birçoğuna sahip olacak.iPad Pro’nun Nisan ile Haziran 2015 arasında tanıtılması bekleniyor.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments