GoPro Drone Üretmek İçin Kolları Sıvadı

270

GoPro - Be a Hero

GoPro”. Bu ismi şimdiye dek eminiz birçok yerde gördünüz veya duydunuz. Sayısız spor aktivite videosunda veya herhangi bir filmde muhakkak ona rastladınız. Neyden mi bahsediyoruz özel tasarımlı aksiyon kamera sektörünün lideri GoPro ’dan elbette.

GoPro piyasada yer aldığı ilk andan itibaren insanlar gözünde merak uyandıran bir ürün oldu ve olmaya devam ediyor. GoPro aksiyon sporları yapan insanlar için adeta bir vazgeçilmez. GoPro bile kendisini tanımlarken sadece kamera satan bir şirket değil “hayata ve unutulmaz anlara eşlik eden bir arkadaş” olarak tanımlamayı tercih ediyor.Bunu ortaya çıkan videolardan görmemiz mümkün. GoPro sektördeki lider konumunun verdiği avantajları kullanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda halka arz edilen şirketin hisseleri yükseldikçe gelişim ve pazara ilişkin stratejik hamleler de doğal olarak çeşitlilik kazanıyor. GoPro tarafından üretilen en son ürün olan GoPro Hero4 aksiyon kamera sektörüne dokunmatik ekran ile yeni bir trend getirmiş durumda. Oldukça ilgi gören GoPro Hero4 şirketin piyasada işlem gören hisselerinin de artmasına yardımcı oldu.

GoPro hisselerin artımına bağlı olarak aldığı kararlar çerçevesinde kendi dron ürününü  üreteceğini duyurdu. GoPro kameralar uzun zamandır insanlar tarafından birçok drone üzerinde kullanılmaktaydı hatta bunun için özel programlar ve ara yüzler geliştirenler bile oldu. Ama drone sektörüne GoPro’nun birebir olarak girecek olması piyasadaki dengeleri değiştirebilir. Çünkü GoPro kendi drone cihazını ürettiği zaman bu cihaz üzerinde büyük olasılıkla yüklü olarak gelecek bir GoPro aksiyon kamerası olacak. GoPro kendisinin bu alanın en iyisi olduğunu zaten kanıtlamış durumda iken bu teknoloji ve kullancı verisini drone üzerine aktarmayı başarırsa drone sektöründe çok güçlü bir rakibin doğacağını söyleyebiliriz.

GoPro drone’nun 2015 sonlarında ortaya çıkması bekleniyor. Şu anda “GoPro drone” hakkında daha fazla detaylı bilgi bulunmuyor ama güncellemeleri ve gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Muhtemel detayların 2015 ilk çeyrekte ortaya çıkacağı söyleniyor. GoPro ’nun üreteceği drone’nun fiyatının 1000 $ civarında olması bekleniyor.

goproIPO

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments